PDA

הצג גרסה מלאה : עקיפת החסימה של אינטרנט רימון - תיאוריה

MKJMKJMKJ
30-06-2011, 17:15
אני יודע לעקוף את החסימה של אינטרנט רימון בעזרת פרוקסים מסוימים (tor,vtunnel ועוד) השאלה שלי היא
איך זה עובד מבחינ התיאורטית הרי החסימה היא ברמה של הספק?
כשגלשתי בvtunnel כשסימנתי לו לבטל סקריפטים אז החסימה נעלמה,זה אומר שזה סקריפט שמולבש על לא?

amichay
30-06-2011, 17:21
בעיקרון הספק חוסם ע"פ רשימה שחורה - רשימה סופית של כתובות שאסור לגלוש אליהן.
בצורה כזו, אם אתה משתמש בפרוקסי שאינו מוכר לאינטרנט רימון, הם יאפשרו לך לגלוש דרכו.

bizo
30-06-2011, 17:35
בעיקרון הספק חוסם ע"פ רשימה שחורה - רשימה סופית של כתובות שאסור לגלוש אליהן.
בצורה כזו, אם אתה משתמש בפרוקסי שאינו מוכר לאינטרנט רימון, הם יאפשרו לך לגלוש דרכו.
לא רק, למיטב ידיעתי הוא גם בודק סטטיסטיקה של מילים מסויימות בדף. וגם משנה לך מילות חיפוש בגוגל :mad:
- מי שרוצה לעקוף את רימון שישתמש בHTTPS :)

sdimant
30-06-2011, 19:28
הם בודקים גם HTTPS (עושים MITM ומצפינים עם תעודה שלהם) אא"כ אתה מבקש בפירוש שלא יעשו את זה.

bizo
30-06-2011, 20:05
הם בודקים גם HTTPS (עושים MITM ומצפינים עם תעודה שלהם) אא"כ אתה מבקש בפירוש שלא יעשו את זה.
עד כמה שאני הבנתי כדי שהם יעשו לך MITM הם מבקשים ממך להוריד אישור שלהם.
אם אתה לא מוריד אותו הם פשוט לא יכולים.

Luff
30-06-2011, 20:19
SSH Tunnel על פורט שאותן חברות שמספקות חסימות בחיים לא יסגרו, כמו למשל 443 (במקום 22).

Qazjap11.
30-06-2011, 21:50
עד כמה שאני הבנתי כדי שהם יעשו לך MITM הם מבקשים ממך להוריד אישור שלהם.
אם אתה לא מוריד אותו הם פשוט לא יכולים.
אם הם בכל זאת עושים MITM, פשוט לא תוכל להתחבר דרך SSL (או שתאולץ לאשר את התעודה)

bizo
30-06-2011, 22:07
אז זהו שלא...
הם מבקשים ממך יפה להתקין את האישור שלהם ואם לא הם פשוט לא בודקים את המידע.
אם אתה מתחת לרימון תנסה לחפש ב encrypted.google.com .

amichay
30-06-2011, 22:08
זה לא ממש יעזור :\
הם יחסמו את האתרים, ככה שאתה תוכל לראות רק את תוצאות החיפוש...

bizo
30-06-2011, 22:17
ומה קורה במצב בו גם לאתרים אתה יכול להכנס עם https?

UsrNick
30-06-2011, 22:25
הדרך הכי טובה היא לעבור ספקית :\
למה להישאר ולעקוף אותה?!

Unique
30-06-2011, 23:47
UserNick,
דיי פשוט דיי. מזה התשובה הזאת?
למה להישאר בספקית ולסבול מחסימה של אתרים מהנים?
כי משהו רוצה שלא תיראה את התוכן של האתרים.
איך בדיוק תעבור ספקית?
אמא בואי נעבור ספקית?

UsrNick
30-06-2011, 23:55
UserNick,
דיי פשוט דיי. מזה התשובה הזאת?
למה להישאר בספקית ולסבול מחסימה של אתרים מהנים?
כי משהו רוצה שלא תיראה את התוכן של האתרים.
איך בדיוק תעבור ספקית?
אמא בואי נעבור ספקית?

אמא, את צריכה להבין שהספקית הזאת פוגעת בחופש הביטוי, פוגעת לי בידע שאני רוצה להפיק מהאינטרנט.
כשאתה רוצה לחנך ילד לא לרצוח אתה לא כופה עליו את זה, אתה לא שם עליו אזיקים.
אתה מחנך אותו ומסביר לו לא לרצוח, מסביר לו למה זה לא טוב.

זה שאתה מכריח את הילדים שלך לא לצפות באתרי פורנו \ הימורים זה לא חינוך, זה כפייה.
במיוחד במצבים כאלה, שהילד מנסה לעקוף את ההגנה הזאת מראה על זה שהוא לא מחונך או שמה ההגנות לא מתאימות.

bizo
01-07-2011, 06:23
או שיש רימון במקום בו אתה לומד

thepoosh
01-07-2011, 07:23
אמא, את צריכה להבין שהספקית הזאת פוגעת בחופש הביטוי, פוגעת לי בידע שאני רוצה להפיק מהאינטרנט.

זה שאתה מכריח את הילדים שלך לא לצפות באתרי פורנו \ הימורים זה לא חינוך, זה כפייה.
במיוחד במצבים כאלה, שהילד מנסה לעקוף את ההגנה הזאת מראה על זה שהוא לא מחונך או שמה ההגנות לא מתאימות.
אתה כזה חמוד ונאיבי.

amichay
01-07-2011, 08:15

אני מסכים במאה אחוז.
לדעתי העולם אכזר, מסוכן, מלא סוטים ומופרעים.
אם נסתיר את זה מהילד, זה לא יעזור לו להתמודד עם זה כשהוא יגדל.
צריך ללמד בנאדם (גם אם הוא צעיר) להיות בוגר ואחראי.
שבו עם הילד, תענו איתו ביחד לפניות של סוטים, תלמדו אותו איך לשמור על עצמו, אבל אל תשימו חסימה על אתרים - זו השיטה הבדוקה לפתות אותו להיכנס אליהם.

מה גם שרימון חוסמים אתרים אקדמיים, כמו ויקיפדיה וקורס הגנה במערכות מתוכנתות בטכניון. WTF?

thepoosh
01-07-2011, 10:03
אני מסכים במאה אחוז.
לדעתי העולם אכזר, מסוכן, מלא סוטים ומופרעים.
אם נסתיר את זה מהילד, זה לא יעזור לו להתמודד עם זה כשהוא יגדל.
צריך ללמד בנאדם (גם אם הוא צעיר) להיות בוגר ואחראי.
שבו עם הילד, תענו איתו ביחד לפניות של סוטים, תלמדו אותו איך לשמור על עצמו, אבל אל תשימו חסימה על אתרים - זו השיטה הבדוקה לפתות אותו להיכנס אליהם.

מה גם שרימון חוסמים אתרים אקדמיים, כמו ויקיפדיה וקורס הגנה במערכות מתוכנתות בטכניון. WTF?
גם אתה נכנס לרשימה הנאיבית שיוצאת מנקודת הנחה שילדים הם שותפחם מלאים בחינוך של עצמם.

בחיים זה לא עובד ככה, ואם הילדים שלי יבואו אלי ויגידו לי (על כל אספקט של החיים) שהם חושבים שמה שאני עושה הוא טעות.
כל עוד הם לא חיים ברשות עצמם (ללא מגבלת גיל) אני אגיד להם שילכו לחפש ת'חברים שלהם או שיעברו דירה.

ככה זה עובד

amichay
01-07-2011, 10:08
...ילדים הם שותפים מלאים בחינוך של עצמם.ממש לא! זה לא מה שאמרתי! אני אמרתי דבר פשוט, שהוא לחנך את הילדים לא לעשות שטויות, במקום למנוע מהם את זה בכוח, ובכך לפתות אותם לעשות את זה.

כשיש חוק שאוסר על צריכת אלכוהול מתחת לגיל מסויים, זה רק גורם ליותר רצון לשתות, גם כדי להרגיש מבוגר וגם כדי לשים זין על החוקים.
לעומת זאת, אם היה חינוך נכון על ההשפעה של אלכוהול על אנשים, היה בטוח לחלוטין לאפשר צריכת אלכוהול בכל גיל - פשוט כי אנשים היו שותים באחריות.

אתה יכול לקחת את הדוגמה הזו לכל תחום בחיים: סקס, סמים, אלכוהול, הימורים, פורנו, זנות וכל דבר לא מוסרי אחר.

אני אדם שחונך היטב, אבל כלום לא נחסם בפניו, וכיום אני מסוגל להגיד לך שאני לא משתכר, לא מהמר, לא הולך לזונות, לא אונס ולא מטריד אף אחד.

Develine
01-07-2011, 10:19
גם אתה נכנס לרשימה הנאיבית שיוצאת מנקודת הנחה שילדים הם שותפחם מלאים בחינוך של עצמם.

בחיים זה לא עובד ככה, ואם הילדים שלי יבואו אלי ויגידו לי (על כל אספקט של החיים) שהם חושבים שמה שאני עושה הוא טעות.
כל עוד הם לא חיים ברשות עצמם (ללא מגבלת גיל) אני אגיד להם שילכו לחפש ת'חברים שלהם או שיעברו דירה.

ככה זה עובד

יא אללה איזה אבא אתה

thepoosh
01-07-2011, 10:51
אבא שמוק ושלטן ומחליט בעצמו איך ובבלעדיות איך לחנך את ילדיו...

בקיצור אנטי ניו-אייג'י.
הילדים שלי לא שותפים בחינוך, אלא מחונכים על ידי.
(כמובן, מחונכים לחשוב לבד)

amichay
01-07-2011, 10:58
מעולה, אני מסכים עם דרך החינוך שלך, לדעתי היא נכונה.

רק שים לב לכוונה המקורית שלי, שהיא לא למנוע דברים בכוחניות (AKA אינטרנט רימון), אלא להסביר בצורה לוגית למה אין היגיון לעשות אותם - אם אתה לא מצליח להסביר את זה, כנראה שאין סיבה שהילד לא יעשה את זה!

UsrNick
01-07-2011, 12:37

בקיצור אנטי ניו-אייג'י.

חח אחלה חינוך, מחונכים לחשוב לבד מה שאני אומר להם.
אני לא אמרתי שהילדים שותפים לחינוך, רק אמרתי שכפייה זה לא חלק מחינוך.

iwm
01-07-2011, 13:22

בקיצור אנטי ניו-אייג'י.

ילדים הם ילדים. לא כל מה שהם רוצים תמיד טוב בשבילהם ויכול להשפיע עליהם לרעה בהמשך. (אפשר לראות את זה היום שלדעתי הרסן יותר מידי משוחרר)
אז נכון שרוב החברה פה הם חברה טובים אבל אתם שוכחים שמה שאנו עושים פה יכול בקלות רבה לעבוד לצד הפלילי (במיוחד אצל ילדים או נערים שלא מבינים את המשמעות המלאה של המעשה)
ולכן הורה ירצה להגן על הילדים שלו מעצמם. עוד לא העלתי את כל הסוטים והטורפים שיש באינטרנט שיכולים מאוד בקלות לעבוד על ילדים.
תמימות זו ברכה של ילדים, אבל לפעמים זה גם חושף אותם למצבים מסוכנים. ואי אפשר ללמד בן אדם לא להיות תמים. פשוט צריך לתת לו את הזמן שלו להתגבר וללמוד. לאט לאט ולא מהפדופיל שיכנס לו לתוך הבית דרך המחשב.

אז נכון שצריך לחנך לגלישה בטוחה וצריך לחנך לאחריות ולא לשתות אלכוהול ולא להסתובב עם סכין... אבל במקרה של ילדים (מתחת לגיל 18) צריך, עדיף ומומלץ להגן על הנער מפני עצמו.

אני יכול להגיד לך שכשהייתי בגיל הזה עשיתי כמה וכמה דברים פליליים שהיום אני בחיים לא יעשה.
רק במזל זה לא נגמר עם תיק פלילי והרבה עלויות להורים שלי...
אם בן אדם רוצה ללמוד אז הוא יכול לגשת להורים שלו, לשתף אותם ברצונות שלו ולקוות שהם יבינו אותו ויעזרו לו להתפתח וללמוד.

Yossez
01-07-2011, 15:18

בקיצור אנטי ניו-אייג'י.

ללא כל ספק, הייתי עובר דירה + מנתק איתך כל קשר.

אל תחנך ככה את הילדים שיהיו לך, אל תתייחס אליהם ככה, תאמין לי - אתה תהרוס אותם (דימוי עצמי נמוך, יצר הרס עצמי בגלל זעם כלפיך - עוד הרבה דברים שיחס כמו שאתה מציע עלול לגרום).

ושים לב! "מחונכים לחשוב לבד" - אתה מחנך אותם לחשיבה עצמאית (מניח יסודות של חופש) ובו זמנית סותם להם את הפה - מבריק ידידי, מבריק.

thepoosh
01-07-2011, 15:24
זה לא עניין של סתימת פיות.

החלק החשוב הוא שבסופו של דבר הבית שייך לי ואני אחראי עליו והמילה האחרונה בו תהיה שלי בלבד (של אישתי)!
אבל, וכאן מגיע אבל גדול מאוד. לגבי צורת המחשבה והצורה של ראיית העולם, כמה שיותר פתוח וכמה שפחות מקובע ככה יותר טוב.
לי כמובן, אין עכשיו ולא יהיה בעתיד אינטרנט רימון או כל דבר דומה לזה. וכל מי שדיבר איתי בנושאים הללו (יעידו iosolidar, Usrnick ורבים אחרים) אני אחד האנשים הכי פחות מקובעים שיש.
אני אחנך את ילדי לחשיבה עצמית אבל גם לציות לחוק, ובביתי אני הוא החוק.

UsrNick
01-07-2011, 15:27
זה לא עניין של סתימת פיות.

החלק החשוב הוא שבסופו של דבר הבית שייך לי ואני אחראי עליו והמילה האחרונה בו תהיה שלי בלבד (של אישתי)!
אבל, וכאן מגיע אבל גדול מאוד. לגבי צורת המחשבה והצורה של ראיית העולם, כמה שיותר פתוח וכמה שפחות מקובע ככה יותר טוב.
לי כמובן, אין עכשיו ולא יהיה בעתיד אינטרנט רימון או כל דבר דומה לזה. וכל מי שדיבר איתי בנושאים הללו (יעידו iosolidar, Usrnick ורבים אחרים) אני אחד האנשים הכי פחות מקובעים שיש.
אני אחנך את ילדי לחשיבה עצמית אבל גם לציות לחוק, ובביתי אני הוא החוק.
בדיוק, קיוויתי שאתה שמאלני גם בנושאי חינוך.
אבל אתה שמרני בעניין הזה.

אין ספק שאתה הוא החוק, אני לא אומר לעבור על החוק שים לב, אני אומר להסביר להורים למה הם טועים...

thepoosh
01-07-2011, 15:43
אני מאוד שמאלני בענייני חינוך, אני פשוט חושב שילדים הם לא שותפים בחינוך המוקדם של עצמם אלא מחונכים ע"י הוריהם

UsrNick
01-07-2011, 16:01
אני מאוד שמאלני בענייני חינוך, אני פשוט חושב שילדים הם לא שותפים בחינוך המוקדם של עצמם אלא מחונכים ע"י הוריהם
אני לא מבין מה הקשר בין המשפט "ילדים הם לא שותפים בחינוך המוקדם של עצמם אלא מחונכים ע"י הוריהם" לבין הדעה שהצגתי פה לגבי רימון?

thepoosh
01-07-2011, 16:12
המטרה שלי היא כזו:
יש מקום לדיון על ערכים וצורות פעולה של כל בית עם ילדים בגיל מספיק גדול, כלומר אני אשתף את ילדי (בתקווה) בצורת החשיבה שלי ובגורמים שמשפיעים עלי בהחלטות אלו או אחרות שנוגעות להם. אבל, וכן יש אבל גדול, המחליט הסופי, כלומר זה שלוקח את האחריות על מה שקורה בבית שלי יהיה אני (ואשתי). מותר לאנשים לחלוק עלי ומותר להם להביע את דעתן אבל צריך לדעת מה ההיררכיה.

UsrNick
01-07-2011, 16:18
המטרה שלי היא כזו:
יש מקום לדיון על ערכים וצורות פעולה של כל בית עם ילדים בגיל מספיק גדול, כלומר אני אשתף את ילדי (בתקווה) בצורת החשיבה שלי ובגורמים שמשפיעים עלי בהחלטות אלו או אחרות שנוגעות להם. אבל, וכן יש אבל גדול, המחליט הסופי, כלומר זה שלוקח את האחריות על מה שקורה בבית שלי יהיה אני (ואשתי). מותר לאנשים לחלוק עלי ומותר להם להביע את דעתן אבל צריך לדעת מה ההיררכיה.
אחלה אם יש מקום לדיון, והילדים יכולים להשפיע עליך בהחלטות שאתה מקבל זה בדיוק כמו דעתי.
הילדים צריכים לדבר עם ההורים ולהסביר להם למה להסיר את מערכת הרימון.

אתה צריך להבין גם שאם תיהיה דיקטטור על ילדך ולא תיהיה קשוב לצרכיהם האמיתיים הם עלולים להתנגד \ למרוד בך... או במקרה שלנו, לחפש דרכים לעקוף את מערכת רימון.

thepoosh
01-07-2011, 16:25
הקצנתי את דעתי בכוונה, בסופו של יום, יש לילד עד גיל מסויים חוסר יכולת החלטה כי הוא לא מצליח להבין את המשמעות של מעשיו ולא הוגן לתת לו לשאת בתוצאות של מעשיו.

החל מגיל כלסהו, נאמר לצורך הדיון 17 אדם יכול להחליט מה שהוא רוצה תוך ידיעה שהוא יהיה אחראי על התוצאות של מעשיו.

לעומת זאת. כשאר מדובר בצורת ההתנהלות של הבית אני חושב שההורים הם אלו שמחליטים איך הבית שלהם נראה. ואם הם לא רוצים ספקית נורמלית אלא מעדיפים להישאר בחושך שיבוסם להם והם ישלמו על המעשה הזה בחוסר ידע. רק עוד משהו קטן, אינטרנט רימון הוא פתרון מעולה להורים חסרי ידע טכנולוגי שלא מעוניינים אפשרות גישה של ילדים לאתרי פורנו וכו'

נ.ב. אני חושב שזה חרא של שירות שמבוצע בצורה גרועה עד מאוד

UsrNick
01-07-2011, 16:34
הקצנתי את דעתי בכוונה, בסופו של יום, יש לילד עד גיל מסויים חוסר יכולת החלטה כי הוא לא מצליח להבין את המשמעות של מעשיו ולא הוגן לתת לו לשאת בתוצאות של מעשיו.

החל מגיל כלסהו, נאמר לצורך הדיון 17 אדם יכול להחליט מה שהוא רוצה תוך ידיעה שהוא יהיה אחראי על התוצאות של מעשיו.

לעומת זאת. כשאר מדובר בצורת ההתנהלות של הבית אני חושב שההורים הם אלו שמחליטים איך הבית שלהם נראה. ואם הם לא רוצים ספקית נורמלית אלא מעדיפים להישאר בחושך שיבוסם להם והם ישלמו על המעשה הזה בחוסר ידע. רק עוד משהו קטן, אינטרנט רימון הוא פתרון מעולה להורים חסרי ידע טכנולוגי שלא מעוניינים אפשרות גישה של ילדים לאתרי פורנו וכו'

נ.ב. אני חושב שזה חרא של שירות שמבוצע בצורה גרועה עד מאוד
אינטרנט רימון זה תחליף לחינוך של ההורים.
במקום שהם יחנכו את הילדים שלהם הם כופים עליהם את מה שהם רוצים מהם.

אדם בן 17 לא לומד להיות אחראי על מעשיו אם לא מחנכים אותו לזה, ולכן יש מערכת ענישה.
ענישה זה כלי חינוכי, הוא מלמד את הילדים להיות אחראיים לתוצאות מעשיהם.

ברגע שאתה מסיר את כל הדברים הרעים שילדים יכולים לעשות, הם לעולם לא ילמדו להיות אחראיים.
אתה בעצם מונע מהם את הבחירה האם ללכת בדרכיך או לא. (ברגע זה ממש שאתה קורא את המשפט אלכס דה לארג' מביט בך מהסמל האישי שלי :cool:)

הורים גם לא מעוניינים שהילדים שלהם יצאו עד מאוחר וישתו, אבל הם לא נועלים אותם בבית בשביל שלא יעשו את זה!

sdimant
01-07-2011, 16:38
ואם נחזור לנושא הדיון המקורי:

אז זהו שלא...
הם מבקשים ממך יפה להתקין את האישור שלהם ואם לא הם פשוט לא בודקים את המידע.
אם אתה מתחת לרימון תנסה לחפש ב encrypted.google.com .

ממש לא נכון! הם בודקים את המידע גם אם אתה לא מאשר, פשוט אתה מקבל התראה שהתעודה לא אמינה.

Develine
01-07-2011, 17:48
אינטרנט רימון זה תחליף לחינוך של ההורים.
במקום שהם יחנכו את הילדים שלהם הם כופים עליהם את מה שהם רוצים מהם.

אדם בן 17 לא לומד להיות אחראי על מעשיו אם לא מחנכים אותו לזה, ולכן יש מערכת ענישה.
ענישה זה כלי חינוכי, הוא מלמד את הילדים להיות אחראיים לתוצאות מעשיהם.

ברגע שאתה מסיר את כל הדברים הרעים שילדים יכולים לעשות, הם לעולם לא ילמדו להיות אחראיים.
אתה בעצם מונע מהם את הבחירה האם ללכת בדרכיך או לא. (ברגע זה ממש שאתה קורא את המשפט אלכס דה לארג' מביט בך מהסמל האישי שלי :cool:)

הורים גם לא מעוניינים שהילדים שלהם יצאו עד מאוחר וישתו, אבל הם לא נועלים אותם בבית בשביל שלא יעשו את זה!

חבל שיותר מדי הורים חושבים כמוך.. העולם היה מקום טוב בלי ערסים :(

amichay
01-07-2011, 17:50
חבל שהערסים בעלי יכולות רבייה... העולם היה מקום טוב בלי ערסים :(

UsrNick
01-07-2011, 17:53
יאפ, בלי ערסים ובלי בני אדם , רק אנשי~מכונות שעושות את מה שהן מתוכנתות לעשות...

עולם חדש מופלא.

amichay
01-07-2011, 17:55
הפתרון הסופי.

Develine
01-07-2011, 18:24
יאפ, בלי ערסים ובלי בני אדם , רק אנשי~מכונות שעושות את מה שהן מתוכנתות לעשות...

עולם חדש מופלא.

עולם בלי יצירתיות אנושית? אני לא הייתי רוצה לחיות שם.

c0deslay3r
02-07-2011, 17:13
UsrNick צריך להיות איזה עובד סוציאלי/פסיכולוג או משהו... אותי שכנעת!

Infinity
02-07-2011, 23:42
עולם בלי יצירתיות אנושית? אני לא הייתי רוצה לחיות שם.
מאחר ולא הייתה לך יצירתיות אנושית, אני מניח שפשוט לא היה אכפת לך...

Develine
03-07-2011, 00:07

מן הסתם, פשוט לא הייתי יודע מה זה. אני מדבר על עצמי כרגע, בתור אחד ש(טוען) שיש לו.

bizo
03-07-2011, 09:00
ואם נחזור לנושא הדיון המקורי:

ממש לא נכון! הם בודקים את המידע גם אם אתה לא מאשר, פשוט אתה מקבל התראה שהתעודה לא אמינה.
אצלנו זה לא ככה, יכול להיות שזה משתנה בין הרמות השונות.

TheLeader
03-07-2011, 09:37
אם לא היתה לו יצירתיות אנושית, הוא עדיין היה סובל מחוסר היצירתיות האנושית.
זה שאין למישהו יצירתיות אנושית לא אומר שהוא לא נהנה מדברים שאנשים יצירתיים יוצרים (כמו למשל מברשות שיניים), וברגע שאין יצירתיות הדברים האלה יחסרו לו :p

sam_sam
14-07-2011, 14:11
סיימתם לריב?
לא משנה מה הצרכים תכלס איך אפשר לעקוף את החסימה שלהם?
תור עושה עבודה מעולה אבל הוא איטי ולא תמיד מבין מה פלאש רוצה מהחיים שלו
אני מצאתי לי פרוקסי שהוא עם SSL אבל מסתדר שגם עליו יש איזשהי צינזורה, הוא מעלה את האתר החסום אבל לא טוען את הוידאו למשל
הורג אותי שרימון חוסמים את וימאו כמובן שלדבר איתם זה לדבר לקיר.

גוגל מוצפן נותן יותר מאשר אפשרות חיפוש בגלל שיש את העותק השמור וזה אצל גוגל ולא אצל רימון כך שזה עדיין מוצפן והוא יתן לך את המידע הנדרש כל עוד לא מדובר בוידאו.

thepoosh
14-07-2011, 18:34
?! איזה כישרון של העלאת אשכולות באוב :P

sam_sam
14-07-2011, 19:39
?! איזה כישרון של העלאת אשכולות באוב :P
אם שבועיים זה העלאה באוב איך מגדירים את הגיל שלך?

thepoosh
14-07-2011, 19:42
אני כבר באיזור הזיקנה המופלגת.
הגיע הזמן לקום לכבודי

amichay
14-07-2011, 19:43
אני כבר באיזור הזיקנה המופלגת.
הגיע הזמן לקום לכבודי
רק באוטובוס :)